Posúvaním alebo pomocou šípok prejdite na stránku

Eva Potočná

Ahojte…

 

…moja cesta k fotografii nebola vôbec ničím neočakávaným, keďže som sa od malička pohybovala v svete kamier a reflektorov. Ako dieťa som takmer každé prázdniny, a väčšinu voľného času strávila v zákulisí televízie.

Fotiť som začala ešte v roku 2008 no vtedy to bolo len o skúšaní a čítaní teoretických kníh. Fotila som zo začiatku najmä prírodu, pár portrétov pre kamarátky a nejaké športové podujatia.

Prvú SVADBU som fotila v roku 2011, a od vtedy sa tomu venujem väčšinu svojho času, každou svadbou sa snažím posúvať svoju prácu stále vpred.

NOVORODENECKEJ fotografií som sa začala viac venovať v období, keď som bola tehotná a túžila som po krásnych fotografiách svojho vtedy ešte nenarodeného syna. Nakúpila som si potrebnú literatúru na teoretické základy a aj pomôcky či pekné oblečenie a doplnky na fotenie, no po pôrode som bohužiaľ nemala síl na také náročné fotenie. Bolo mi veľmi ľúto, že nemáme umelecké portréty nášho párdňového drobca a preto som sa rozhodla, že nechcem aby sa takto cítila ešte nejaká mamička. Preto som absolvovala kurz pre fotografov zameraný na novorodeneckú fotografiu u úžasnej lektorky, fotografky a kamarátky Janky Eviakovej. Tam som sa naučila veľa z teórie no mali sme možnosť odskúšať si svoje novonadobudnuté vedomosti aj v praxi, keďže sme tam mali aj krásneho novorodenca ako modela. Týmto kurzom som získala certifikát novorodeneckej fotografie a začala som sa tomu naplno venovať. A to, že už mám vlastného syna mi veľmi pomáha najmä pri manipuláciu, polohovaní a uspávaní drobčekov. Táto oblasť fotografie ma neskutočne napĺňa a dáva mi to čo žiadna iná fotografia nie.

Moje ATELIÉROVÉ fotenia zo začiatku prebiehali v mojej už teraz bývalej detskej izbe v dome mojich rodičov, nebolo to nič extra, ale bolo to určite lepšie ako nič. Začiatky sú ťažké, no veľa som skúšala a veľa sa aj naučila.

Rok 2020 bol pre mňa rokom veľkých zmien. Išlo aj o otvorenie nového ateliéru, ktorý je prispôsobený najmä na rodinnú fotografiu, fotografiu novorodencov, tehotenskú a portrétovú fotografiu.

   

Mojimi klientmi boli aj:

Boutique hotel Empress, Karting aréna Plešivec, Poď si zalietať, Kali a Peter Pann, športové oblečenie značky SPORTCOOL, realitná kancelára CBF-reality, HOLZKOV, divadlo Actores, solárium Chocolate Brown, Gemerské osvetové stredisko v Rožňave,

Vzdelanie:

Čo sa týka fotenia tak som samouk no čo to s mojím hobby mala aj moja vysoká škola a to Prešovská univerzita v Prešove, kde som študovala manažment so zameraním na MARKETING.

Obrázok chránený autorskými právami